ילד מיוחד וחוויה מעצבת

מנחם יעקובוביץ' ז"ל נולד בשנת 1952 בעיר רמלה. בגיל שנתיים חלה במחלת הפוליו, אשר בעקבותיה חי עם מגבלה פיזית ורותק לכיסא גלגלים. ילדותו של מנחם לא הייתה קלה. הוא נאלץ להתמודד עם קשיים רבים, הן פיזיים והן חברתיים.

למרות הקשיים, מנחם לא ויתר. הוא היה ילד סקרן וחכם, ותמיד שאף ללמוד ולהתפתח. בבית הספר היסודי למד מנחם בבית ספר מיוחד לילדים עם מוגבלויות. שם גילה לראשונה את אהבתו למתמטיקה ולמדעים.

עם סיום לימודיו בבית הספר היסודי, רצה מנחם להמשיך ללמוד בבית ספר תיכון רגיל. למרות התנגדויות מצד גורמים שונים, מנחם התעקש והצליח להתקבל לבית ספר תיכון מקצועי. שם למד שרטוט מכונות, מקצוע שפתח לו דלתות רבות בהמשך חייו.

לאחר סיום לימודיו בתיכון, מנחם החל ללמוד הנדסה במרכז אוניברסיטאי בהיידברג שבגרמניה, לבד, ללא משפחה או מכר קרוב. המעבר מארץ שבה אדם עם מוגבלות נשפט על פי מראהו ולא על פי יכולותיו לארץ בה התפיסה הייתה הפוכה, היה הלם תרבותי עבורו.

החודש הראשון היה קשה במיוחד, מנחם חשב לא פעם שהוא עומד להישבר, אבל בתום חמש שנים הגיע לסיום המיוחל. מתוך קבוצה של 70 איש סיימו רק 20, והוא ביניהם! הוא ידע שזו הדרך היחידה להגשים את חלומותיו ולהפוך לאדם עצמאי.

השהות בגרמניה הייתה חוויה מעצבת עבור מנחם. שם, לראשונה בחייו, הוא הרגיש שווה בין שווים. הוא למד שעם עבודה קשה, התמדה ונחישות, ניתן להתגבר על כל קושי.

מנחם יעקובוביץ ז"ל, מייסד וינוורק ארגון המתמחה בקורסים ליזמות והעצמה עסקית לאנשים עם מגבלה

לאחר סיום לימודיו בגרמניה חזר מנחם לארץ. הוא החל לעבוד כמהנדס בחברת טלרד, שם התקדם במהירות לתפקידי ניהול בכירים.

במהלך עבודתו בטלרד הכיר מנחם את אשתו, אביבה. יחד הקימו משפחה לתפארת ונולדו להם שלושה ילדים.

“ללכת עם האמת שלך ולא להיות מושפע מאיך שאנשים רואים אותך."

תחרות יזם מצטיין

 יזם עסקי וחברתי פורץ דרך

מנחם עבד בתפקידי ניהול בכירים בטלרד במשך 20 שנים, הקים את נטפרוטק בע"מ, חברה שעסקה במתן פתרונות בקידום, שיווק ומכירות לעסקים קטנים ובינוניים.

לאורך כל חייו היה מנחם מודע לקשיים הרבים שעימם מתמודדים אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה. הוא ראה מקרוב את האפליה וההדרה והחליט לעשות מעשה.

בשנת 2018 הקים מנחם, יחד עם שותפים נוספים: גולן לקס, עירן ג'רפי ויובל חדד, את WINWORK – ארגון ייחודי המסייע לאנשים עם מגבלה להקים עסק עצמאי. השותפים פיתחו המודל ייחודי המציע קורסים והכשרות מקצועיות ליזמים ובעלי עסקים.

מאז הקמתה, סייעה WINWORK למאות אנשים עם מגבלה להקים עסק משגשג. רבים מהיזמים של WINWORK הפכו לסיפורי הצלחה מעוררי השראה, והוכיחו שעם רצון, עבודה קשה ותמיכה נכונה, ניתן להתגבר על כל קושי ולהגיע להצלחה.

מנחם ראה ב-WINWORK כלי ליצירת חברה מכילה שבה לכל אחד יש הזדמנות להצליח, ללא קשר למגבלותיו.

מנחם יעקובוביץ ז”ל

הערכים שמנחם האמין בהם

רצון להצלחה

רצון להצלחה

מנחם היה אדם בעל רצון חזק להצליח ולעשות שינוי בעולם.

התמדה הוא אחד הערכים החשובים של בעל עסק מצליח

התמדה

מנחם לא ויתר מעולם, גם כשהתמודד עם קשיים רבים.

אמונה עצמית חיונית לבעל עסק מצליח

אמונה עצמית

מנחם האמין בעצמו ובכישוריו, גם כשהסביבה לא האמינה בו.

WINWORK ממשיכה את החזון של מנחם להנגיש את עולם העסקים לכולם.

מנהיג נמרץ

מנחם היה פעיל ציבורי נמרץ אשר פעל רבות לקידום זכויותיהם של אנשים עם מגבלה. בין היתר, שימש מנחם כמנכ"ל עמותת ‘מטה מאבק הנכים’ הפועל לקידום חוקים ושינוי חוקים ועוסק בקידום תעסוקת יזמים עם מגבלה בכנסת ובוועדות השונות.

מנחם היה מרצה מבוקש וערך הרצאות וסדנאות רבות ברחבי הארץ. בהרצאותיו שיתף מנחם את סיפורו האישי, העביר מסרים של העצמה ותקווה, והיווה מודל לחיקוי עבור רבים.

מנחם היה מנהיג ומנטור עבור דור של יזמים. הוא הראה שעם עבודה קשה ותמיכה נכונה, ניתן להגשים כל חלום.

 

מנחם יעקובוביץ ז"ל, מייסד וינוורק ארגון המתמחה בקורסים ליזמות והעצמה עסקית
מנחם יעקובוביץ ז"ל, מייסד וינוורק ארגון המתמחה בקורסים ליזמות והעצמה עסקית
מייסדי וינוורק המנגישה את עולם היזמות

מורשתו של מנחם

לאחר מותו של מנחם, הקימה WINWORK תחרות יזמות על שמו. מטרת התחרות היא לעודד יזמות בקרב אנשים עם מגבלה ולמצוא את הדור הבא של יזמים פורצי דרך.

WINWORK ממשיכה להגשים את חזונו של מנחם בכך שממשיכה לסייע לאנשים להקים עסק מצליח ובכך תורמת ליצירת חברה שוויונית יותר.

מורשתו של מנחם תמשיך לחיות עוד שנים רבות. הוא היה איש מיוחד במינו שהשאיר חותם עמוק על החברה הישראלית.

סיפורו של מנחם קורא לנו לפעולה. עלינו להמשיך ולפעול למען שוויון הזדמנויות לאנשים עם מגבלה, וליצור חברה מכילה שבה לכל אחד יש הזדמנות להצליח.

כתבות ווידאו על מנחם ופועלו

כתבות מעניינות מעוררות השראה
וידאו מעניינים על פרויקט מעורר השראה